Diş tedavisi korkusu, günlük yaşamda en sık karşılaşılan geleneksel korkulardan biridir. İnsanlar “iğne” kaygısı, diş tedavisi korkusu veya başka sebeplerle tedaviye yanaşmazlar. Tüm bunlar tedavilerin gecikmesine, aksamasına veya yarım kalmasına sebep olurken, daha da önemlisi hastalar dişlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirler.

https://plus.google.com/+ADCAlfaDental 5

Bilinçli Sedasyon tüm dünyada bir çok medikal alanda sıklıkla kullanılan ağrı yönetim şeklidir. Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur. Her yaştan insana uygulanabilen bu etkili ve güvenilir yöntemle, diş tedavisinde duyduğunuz korku ve stres, yerini hoş ve güzel hislere bırakır.

Bazı Sedatif, Narkotik Analjezik ve bazen Hipnotik bir ilacın kombinasyonu ile hasta rahatlatılır ve kısa bir Amnezi sağlanıp, Lokal Anestezi ile hastanın diş tedavisi kısa sürede yapılabilir. Bu bir genel anestezi değildir, hastane ya da ameliyathanede değil diş hekimi muayenehanesinde uygulanır. Diş hekimi hastaya ağzını açmasını söylediğinde, hasta bunu kolaylıkla yapar. İşlem sırasında anestezi uzmanı, hastayı monitörize ederek nabzını ve tansiyonunu takip eder.

Hasta, operasyon sonrası ilaçların etkisi ile ağızda yapılan diş işlemi, ağrıyı, hoşlanmadığı sesleri, vb. hatırlamayacağından psikolojik travmaya da maruz kalmaz. Bu durum, hastanın daha sonraki seanslarda diş tedavisine gelişini kolaylaştıracaktır. Tek seansta birçok diş tedavisini yapmak mümkündür (çekimler, dolgular gibi)

https://plus.google.com/+ADCAlfaDental 3159 5

Biz Sizi Arayalım

Lütfen Resimde Gördügünüz Rakamı Giriniz